ÜRETİM UYGULAMA


YÜKSEK YIRTILMA MUKAVEMETİyuksek_mukavemet

Üretimin yaklaşık oranla %30- %35 lik kısmını kapsayan kumaş, nihai ürün kalitesi ve ömrü için çok önemlidir. Üretimde kullanılan kimyasal karışımın kumaşa tutunması kimyasal karışımın ve sıvama işleminin kalitesi kadar kumaşın ve dokumasında kullanılan ürünlerin kalitesi ile de yakından ilgilidir.

Gül Branda, üretimde kullanılan kumaşı kendi bünyesinde ileri teknolojik makineler ile üretirken, kaliteli endüstriyel ipler kullanarak ürünlerin mukavemetini en üst seviyeye taşımaktadır.

 

 

 


YÜKSEK UV KORUMA

uv

Geniş bir yelpazeye hitap eden ürünlerimizin özellikle dış mekân ve açık alan mimarisinde, güneş koruma sistemleri, şemsiye, canvas tente ve PVC kaplı tentelerin kullanıldığı sahalar, taşıt tekstilleri, koruma örtüleri, şişme yapılar, manej alanları, sportif faaliyetlere uygun yapılar, askeri veya toplumsal toplanma, dinlence aktivite sahaları kullanımlarında UV KORUMA özelliği ön plana çıkmaktadır.

İleri düzey laboratuvarlarımızda kaliteli kimyasallar ile hazırlanan özel formüllerimiz sayesinde ürünlerimizin UV dayanımını uluslararası kabul görmüş normları karşılamaktadır.

 

 

 

 


ALEV YÜRÜMEZLİK ÖZELLİĞİ

alev_yurumezlik_ozelligi

Alev yürümezlik / Alev geciktirici özelliği; özellikle askeri sahalar, arama / kurtarma sektörleri, barınak çadırları yapımında kullanılan tenteler, manej alanları, tehlikeli iş sahalarında kullanılan yapılar, örtüler ve giysiler gibi sahalar ve üniteler tarafından talep görmektedir.

İleri düzey laboratuvarlarımızda kaliteli kimyasallar ile hazırlanan özel formüllerimiz sayesinde ürünlerimizin Alev yürümezlik / Alev Geciktirici özelliği uluslararası kabul görmüş normları karşılamaktadır.

type-pdf Teknik Detay1 type-pdf Teknik Detay2

  

 


ANTI FRAKTÜR (BÜKÜLME / ÇATLAMA)anti_fraktur

 

Değişik iklim koşullarına uzun süre ve kolayca uyum sağlaması hedeflenen ürünlerimizin kalitesi ve bükülme/çatlama özelliği, üretim sonrası gelişmiş laboratuvar tekniklerimiz ve farklı iklim koşullarını yansıtan özel ölçüm makinelerimiz ile farklı sıcaklıklarda ölçülmektedir.

Uluslararası kabul görmüş normalar çerçevesinde, ürünlerimiz -30°C / + 70 °C arasında kullanıma ve işlem görmeye uygundur.

 

 

 


SOYULMAZLIKsoyulmazlik

Tüm sektörlerin en çok önem verdiği, ürünün kullanım ömrü, görselliği ve işlevi ile ilgili bir özelliktir.

Ürünlerimizin içeriğinde kullanılan kaliteli bağdaştırıcı hammaddeler sayesinde ürünlerimizin soyulmazlık özelliği global kabul görmüş standartlar ölçüsündedir.

 

 

 

 

 

 


ANTI-FUNGALanti_fungal

Özellikle medikal, kişisel bakım, havuz vb. toplu kullanılan sahalarda tercih edilen Anti-Fungal özelliği mantar ve benzeri bakteriyel oluşumları engellemektedir.

Anti – Fungal özelliği uygulaması sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda uluslararası normlar çerçevesinde taleplere istinaden uygulanabilmektedir.

 

 

 

 


SOLMAZLIK (RENK HASLIĞI)
solmazlik

Geniş bir yelpazeye hitap eden ürünlerimizin özellikle dış mekân ve açık alan mimarisinde, güneş koruma sistemleri, şemsiye, canvas tente ve PVC kaplı tentelerin kullanıldığı sahalar, taşıt tekstilleri, koruma örtüleri, şişme yapılar, manej alanları, sportif faaliyetlere uygun yapılar, askeri veya toplumsal toplanma, dinlence aktivite sahaları kullanımlarında RENK HASLIĞI özelliği ön plana çıkmaktadır.

İleri düzey laboratuvarlarımızda kaliteli kimyasallar ile hazırlanan özel formüllerimiz sayesinde ürünlerimizin renk haslığı uluslararası kabul görmüş normları karşılamaktadır.

 

 

 

 


LAKLI ÜRETİMlakli_uretim

Laklama aşaması üretimin son aşamasıdır. Ürüne ayrıca aşağıdaki özellikleri kazandırmak için uygulanır.

  • UV KORUMA
  • DAYANIKLILIK
  • SOLMAZLIK
  • PARLAKLIK
  • KENDİ KENDİNİ TEMİZLEME
  • ÇİZİLME / DARBE VE SARARMA DİRENCİ
  • KİMYASAL ETKİLERE KARŞI DAYANIKLILIK

 

 


 

ANTI-STATICanti_static

Elektriklenme, küflenme ve nemlenme gibi oluşumları en aza indirgemek amacı ile özel reçeteler ve çalışmalar sonucu uygulanan bir özelliktir.

En çok medikal çalışma sahaları, askeri alanlar, endüstriyel sanayi kolları tarafından tercih edilmektedir.

 

 

 

 

 


MAT BASKI

mat_baskiGelen talep doğrultusunda Yarı Mat ve Tam Mat olmak üzere iki çeşit uygulaması bulunmaktadır.

Kimyasal Madde uygulaması ( PVC HAMMADE ) ve Silindir uygulaması çeşitleri bulunan özellik, kalitesel farklılık ve kullanım rahatlığı sebebi ile firmamız tarafından Silindir Uygulaması tercih edilerek yapılmaktadır.

 

 

 

 

 


DESENLİ ÜRETİMdesenli

Geniş desen yelpazemizden seçilerek talep edilen 3D desen yüzey uygulamaları özel silindirlerimiz ile kabartmalı olarak üretilebilmektedir.

Uygulama özellikle Avrupa Ülkelerinin tercihi olmakla birlikte ihraç ürünlerinde sıklıkla kendini göstermektedir.